Unihokej chłopców - Horror w półfinale!

Opublikowano: 2023-11-26 19:18, Numer artykułu: 75508

Rywalizację o Mistrzostwo Bydgoszczy rozpoczęliśmy z SP 57. Każda grupa składała się z 4 zespołów. Chłopcy pewnie pokonali 4:0 wspomnianą wcześniej drużynę. W kolejnym meczu zmierzyliśmy się z gospodarzem turnieju, SP 31 (szkoła sportowa). Po pierwszej tercji prowadziliśmy 1:0. Wystarczyło obronić wynik do końca. Niestety w drugiej części spotkania straciliśmy bramkę i musieliśmy zadowolić się remisem. Ostatni mecz w grupie zwyciężyliśmy 3:0 z SP 30 i z pierwszego miejsca weszliśmy do półfinałów, gdzie trafiliśmy na Szkołę Katolicką. Wygrany zespół walczył o wielki finał. Mecz był zacięty, ale z przewagą dla naszych unihokeistów. Wiele niewykorzystanych sytuacji doprowadziły do dogrywki.

Emocje coraz większe! Na tablicy wyników nadal 0:0, a to oznaczało jedno! Rzuty karne! Każda z drużyn miała po 5 strzałów. Po serii karnych nadal był remis 1:1! W tym momencie czekał nas eliminator. Zespół, który spudłuje odpada z półfinału. Pierwszy strzał oddał zawodnik ze Szkoły Katolickiej, obroniony przez naszego bramkarza! Kolej na nas! Jak strzelimy, to walczymy o złoto! Nie mogło stać się inaczej! Piłka w siatce! Mamy to! Wielka radość naszego zespołu i oczekiwanie na drugiego finalistę.

Drugim finalistą okazała się SP 15 (szkoła sportowa). Mecz był bardzo wyrównany. Technicznie nasz zespół bił na głowę rywala, natomiast warunki fizyczne były po stronie przeciwnika. Ostatnie 27s. W tym czasie padła właśnie bramka dla "piętnastki" i nie było już szans na odrobienie strat i powalczenie o dogrywkę. Brawo panowie za wolę walki i zdobycie Wicemistrzostwa Bydgoszczy! Za rok powalczymy o coś więcej! Skład naszej drużyny: Mikołaj Kończak, Dominik Szydełko, Oskar Funtowicz, Konrad Turski, Szymon Kraszkiewicz (b), Przemysław Klinkiewitz, Marcin Różak (b).