SPOTKANIE Z PSEM POLICYJNYM I JEGO PRZEWODNIKIEM
Dnia 18.06.2026 r. uczniowie kl. 1-3 wzięli udział w wyjątkowych zajęciach z przedstawicielem policji. Niespodzianką tego spotkania był pies policyjny Badi.
Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca policyjnego przewodnika psa. Poznali wiele ciekawostek dotyczących pracy i zadań psa policyjnego. Ważnym tematem spotkania była nauka zachowań, poznanie reguł właściwego zachowania się w pobliżu psa i sposobu podchodzenia do niego. Uczniowie poznali bezpieczną postawę tzw. "pozycję żółwia" (kucnięcie, schowanie głowy, splecione ręce na karku), która chroni najważniejsze części ciała w przypadku ataku psa. Dzieci dowiedziały się także, dlaczego nie wolno głaskać obcego psa bez zgody właściciela, dokarmiać zwierząt oraz jak zachować się, gdy pies jest agresywny. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali policyjnych opowieści oraz zadawali wiele ciekawych pytań.
Mamy nadzieję, że zajęcia będą miały pozytywny wpływ na bezpieczeństwo najmłodszych i czworonogów, bo przecież „Bezpieczny pies = bezpieczny przyjaciel”.
M. Kozakowska-Lewandowska
Ida Kosmeja