Mistrzynie Bydgoszczy obroniły tytuł trzeci raz z rzędu!!! Unihokej dziewcząt

Opublikowano: 2023-11-26 19:24, Numer artykułu: 75513

Mówisz SP 9 - myślisz unihokej! Tak można skwitować przez ostatnie lata rywalizację naszych unihokeistek. Dominacja trwa i nie mamy nic przeciwko, żeby trwała jak najdłużej.

Rywalizację rozpoczęliśmy w grupie drugiej. Nasz pierwszy rywal to SP 63. Pewne zwycięstwo i 3:0 na tablicy wyników. Kolejnym przeciwnikiem była SP 30. Nie daliśmy szans przeciwniczkom i zwyciężyliśmy również 3:0, co w tym momencie już dało nam awans do półfinałów. Na deser, w ostatnim meczu w grupie walczyliśmy z SP 43. Nasze unihokeistki sprawiły "lanie" rywalkom wygrywając 9:0! Z kompletem punktów weszliśmy do półfinałów, w którym zmierzyliśmy się z Katolicką Szkołą Podstawową.

W pierwszej tercji oddaliśmy celny strzał na bramkę i objęliśmy prowadzenie w meczu. Dziewczęta rozluźnione wcześniejszą rywalizacją musiały pilnować wyniku. Najpierw słupek, potem poprzeczka dały nam w drugiej tercji sporo nerwów. W końcu padła bramka i 2:0 dla naszej drużyny. W ostatnich minutach straciliśmy gola i mecz zakończył się wynikiem 2:1. Awansowaliśmy do finału, gdzie zmierzyliśmy się ponowie z SP 43, która była tylko tłem dla naszych unihokeistek. Dziewczęta w finale "łaskawie" i bez problemu zwyciężyły 4:0, zostały tym samym po raz trzeci z rzędu Mistrzyniami Bydgoszczy i awansowały do Półfinałów Wojewódzkich, które odbędą się 28.11 (wtorek) w Rogowie. Wielkie brawa dla wszystkich dziewcząt! Trzymajcie kciuki w dalszej rywalizacji!

Skład naszej drużyny: Sara Abdoul, Olga Korzan, Marcelina Janowska, Klaudia Dymarkowska, Aleksandra Grzegorczyk, Wiktoria Pleszyńszka i Mylana Lysenko.