MISTRZYNIE BYDGOSZCZY W UNIHOKEJU!

Opublikowano: 2021-11-07 19:34, Numer artykułu: 45701

MAMY TO!!! MISTRZYNIE BYDGOSZCZY W UNIHOKEJU! Kategoria: Igrzyska młodzieży szkolnej dziewcząt.

Dla przypomnienia dwa lata temu debiutując w tych rozgrywkach zdobyliśmy srebro.
Po takiej długiej przerwie z wielkimi nadziejami myśleliśmy o mistrzostwie. Osobiście głęboko wierzyłem w możliwości tych dziewczyn i wiedziałem, że to zrobią! Nie myliłem się. Przed pierwszym meczem nasze zawodniczki były bardzo zestresowane, jednak pokazały swoje doświadczenie, obycie na boisku i kunszt gry, mimo tak długiej przerwy.
Wygrana na początek 3:0 z SP 65, dalej 1:3 z z SP 63 i 6:1 z SP 13. Można pomyśleć, że po tych zwycięstwach dalej poszło gładko, ale wcale tak nie było. Tuż przed ostatnim meczem mieliśmy tyle samo dużych punktów, co SP 15. Wiadomym było, żeby zdobyć mistrzostwo, musieliśmy wygrać. Już w pierwszej kwarcie pokazaliśmy dominację nad przeciwnikiem, prowadząc 2:0. Ostatecznie SP 15 dostała od nas przysłowiowe "lanie" i wygraliśmy 3:0.

Tym samym awansowaliśmy do półfinałów wojewódzkich, które odbędą się 25.11.2021 r. w Żninie.
Wielkie gratulacje dziewczyny! Pokazałyście kawał serducha! Jesteśmy z Was dumni! Jesteście wielkie...! Jesteście złote...! Jesteście Sportowymi Świrami! ;)
Skład naszych mistrzyń: (B) Julia Kaszewska, Oliwia Wawrzyniak, Roksana Romanowska, Dominika Gacka, Daria Wirkus, Maria Knajdek, Zofia Budzińska i Maja Kiełkowska.